Το διαφημιστικό σποτ αφορά στην προβολή και δημοσιότητα  των Πράξεων «Ανάπτυξη και Λειτουργία Δικτύου Πρόληψης και Αντιμετώπισης των Φαινομένων Σχολικής Βίας και Εκφοβισμού», με κύριο στόχο την ενημέρωση των μελών της εκπαιδευτικής κοινότητας αλλά και της ευρύτερης κοινωνίας για τα περιστατικά  σχολικής βίας και εκφοβισμού τα οποία λαμβάνουν χώρα στο σχολικό περιβάλλον, επηρεάζοντας τόσο την ψυχοσυναισθηματική ανάπτυξη των παιδιών όσο και τη διαδικασία μάθησης. Απώτερος στόχος της προβολής του τηλεοπτικού σποτ είναι να ενημερωθεί και να ευαισθητοποιηθεί ο μαθητής σχετικά με τις αρνητικές προεκτάσεις της σχολικής βίας και να αναδειχθεί ο ρόλος του εκπαιδευτικού ως σημαντικού παράγοντα στην αντιμετώπιση του φαινομένου στο σχολικό περιβάλλον.

Forgot your details?